Kurumsal

Yaygan Çanta, 1934 yılında Eminönü Mercan’da Emek Saraciye adıyla Aziz YAYGAN tarafından kurulmuş, 1950 yılında İstanbul Sanayi Odası’na kayıt olmuş, 83 yıllık sanayici bir şirkettir.

1934’te, deri cüzdan ve kemer imalatıyla faaliyete başlayan firmamız 1956’da, üretimine seyahat çantası, valiz ve evrak çantasını da ekleyerek ürün yelpazesini genişletmiştir.

2001 yılında lisanslı ürünler pazarına hızlı bir giriş yapan firmamız çantanın yanı sıra kırtasiye ürünleri imalatına da başlamıştır. Günümüze kadar birçok uluslararası markayı da bünyesine katarak ürün yelpazesini genişletmeye devam etmektedir.

Yaygan, sektördeki 83 yıllık geçmişiyle, %100 yerli üretimle çanta ve kırtasiye alanında, lisanslı markaları ve kendi markasıyla, Türkiye’ye en son moda trendlerini yansıtan binlerce kaliteli ve sağlıklı ürün çeşidi sunarken, 40’tan fazla ülkeye de ihracat gerçekleştirmektedir.

Her yaştan çocukların ve gençlerin beğenisine hitap eden marka çeşitliliği ve şık tasarımlarıyla göz dolduran ürünlerde, önce kalite ve çocuk sağlığı olmak üzere, titiz çalışma, pazarlama, müşteri memnuniyeti ve satış sonrası hizmet ile bilinçli tüketicilerin tercihi haline gelmiştir.

Yaygan Çanta; Kalitesi, şık modelleri, rahat kullanımı ve uygun fiyatlarıyla her türlü ihtiyaca cevap verecek şekilde tasarlanan, okula dönüş ürünleri, plaj çantaları, proje çantaları, şemsiyeler, rulo ve hazır kaplar ve boya setlerinin yanı sıra yetişkinler için de fashion çantalar, sırt çantaları, cüzdan, kemer ve seyahat valizleri ile oldukça geniş bir ürün grubuna sahiptir.

Tasarımlarında yenilik ve fonksiyonellikten yola çıkarak, çocuklar için maksimum sağlık ve konforu hedefleyen Yaygan Çanta, tüm ürünlerinin, uluslararası bir denetleme firması olan SGS ile sağlık kontrolünü ve ISO 9001 kalite sertifikası ışığında kalite kontrollerini, gerek üretim aşamalarında ve gerekse satış noktalarında titizlikle yapmaktadır. Yaygan, SGS’den onaylı sağlık raporlarına, kalite sürekliliği güvencesi ve güvenlik standartlarına uygunluk belgelerine sahip olan ayrıca sektörde Müşteri Memnuniyeti Belgesini (ISO 10002 ) alan “ilk” firmadır.

  • ÜRÜN ÇEŞİTLERİ

Okul Çantaları, Beslenme Çantaları, Kalem Çantaları, Fashion Çantalar, Plaj Çantaları, Evrak Çantası, Deri Cüzdan, Portmone, Anahtarlık, Kemer, Seyahat Valizi ve Çantaları, Şemsiyeler, Mataralar, Termoslar, Beslenme Kapları, Proje Çantaları, Boya Setleri, Kırtasiye Ürünleri, Rulo ve Hazır Kaplar.

  • VİZYONUMUZ

Ürünlerinin dünyanın her ülkesinde satıldığı, Türkiye’nin en büyük ihracatçısı olmak ve çocukların eğitim hayatını daha motive edici hale getirmek.

  • MİSYONUMUZ

Çocukların eğitim hayatlarını verimli, keyifli ve sağlıklı kılmak için onları yüksek kalitede çanta ve kırtasiye ürünleriyle buluşturarak genç bireylerin hayatlarının önemli bir parçası olmak; sadece Türkiye’de değil, dünyanın her ülkesinde bunu sağlayarak ülke ekonomisinin önemli bir destekleyicisi olmak.

  • MÜŞTERİ ŞİKAYETİ VE MEMNUNİYETİ POLİTİKASI

YAYGAN olarak sürekli iyileştirme ve müşteri memnuniyeti ilkesi uyarınca, müşteri talep ve şikayetlerini yasalara ve müşteri koşullarına uygun olarak açıklık, tarafsızlık, adalet ve gizlilik prensipleri doğrultusunda , müşteri odaklı bakış açısı ile en kısa sürede değerlendirmekteyiz. Müşteri şikayetleri ele alış yöntemi anlaşılabilir ve kolay ulaşılabilir bir şekilde herkesin bilgisine açıktır.